Chceme prispieť k víťazstvu zdravého rozumu

Niekto múdry raz povedal nadčasový výrok, „šťastný to národ, ktorý nepotrebuje hrdinov.“ My na Slovensku, nepatríme medzi najšťastnejšie národy v Európe (napríklad podľa OECD). Znamená to teda, že potrebujeme hrdinov? Áno.

1441541

Potrebujeme vidieť viac inšpiratívnych ľudí, pokiaľ možno na každom “fronte”. V biznise, v kultúre, v neziskovom priestore. Vy (naši hostia) ste práve tí, ktorí posúvate nejakým spôsobom svet. Ak nie v globálnom merítku, tak aspoň v lokálnom. Tvoríte hodnoty, meníte svoje okolie, spoločnosť a inovujete. Mali by ste preto dostávať omnoho viac priestoru.

Meet the Heroes je nový priestor

Meet the Heroes je nová platforma, obsahovo postavená na rozhovoroch s inšpiratívnymi ľuďmi z oblasti biznisu, kultúry, umenia a technológií, ktorí sú zároveň názorovými lídrami. To znamená, že okrem svojich profesných zručností sa neboja povedať verejne svoj názor na rôzne spoločenské témy.

Médium plné rozhovorov

Rozhovor je jedna z najprirodzenejších foriem predávania informácií. To je najzásadnejší dôvod, prečo sme sa rozhodli vytvoriť platformu na tejto báze. Rozhovor je uveriteľný, autorsky originálny a jedinečný. A dobre sa šíri sociálnymi sieťami.

V zdieľaní je sila

Žijeme v absolútnej informačnej záplave. Množstvo “brakových” prevzatých článkov, bulvár, honba za clickbaitami a konšpiračné teórie od výmyslu sveta zaplavujú nejeden feed. Objem zdieľaných informácií na sociálnych sieťach sa rozhodne nechystá na ústup, ba práve naopak. Preto chceme prispieť v tejto informačnej vojne k víťazstvu zdravého rozumu prevahou kvalitného obsahu.

Zdieľanie informácií má v dnešnom svete cenu zlata.

Žijeme vo vlastnej bubline

Väčšina z nás žije v bublinách. Tvoria ich naši priatelia, známi či kolegovia, ktorí s nami zdieľajú podobný svetonázor. Vidíme jednu verziu reality. Žijeme v našom perfektnom svete, kde všetko dáva zmysel. Kým nepríde problém. Napríklad v podobe výsledku volieb, či inej spoločenskej katastrofy.

Existujú aj iné bubliny, mimo náš obzor a často aj dosah. V mnohých chýba zmysel pre kritické myslenie. Ľudia sa v nich rozhodujú na základe jedného článku, jedného názoru, jednej myšlienky. Nerozhodujú sa racionálne, ale častokrát ich ovládajú autority a strach.

Bez ilúzií, ale s nádejou

Naivita bokom. Rozhodne si nemyslíme, že zmeníme lusknutím prstu zmýšľanie spoločnosti. Sme si istí, že rozhovory s vami budú v 90% čítať tí istí ľudia, ktorí zdieľajú našu bublinu, náš svet.

Avšak každý z nás má medzi „priateľmi“ na sociálnych sieťach malé percento ľudí, ktorí síce naše názory nezdieľajú, no môžu sa inšpirovať. Veríme, že aj v tomto prípade môže fungovať ovplyvnenie jednou myšlienkou, jednou ideou.

Náš cieľ je prispieť k otvorenej spoločnosti a prieniku bublín, kde budeme chápať jeden druhého. Chceme vytvoriť priestor, kde môžeme zdieľať myšlienky a pozitívne vplývať na spoločnosť.

Díky za tvoj čas …