Asi netreba vysvetľovať, čo sa dialo v posledných dňoch na slovenskom Faceboku. “Raketová” správa o tom, že páni zo Silicon Valley testujú v niekoľkých krajinách zobrazovanie obsahu, rezonovala celý týždeň.

Naše rozhovory už neuvidíte v hlavnom feede, čo radikálne mení viditeľnosť nás a mnohých iných začínajúcich projektov, médií alebo neziskoviek. Do veľkej miery sme na vás stratili organický dosah a naše príspevky sa vám nezobrazia, kým sa neprekliknete do Explore Feedu.

Facebook život dáva, ale aj berie

Netajíme sa, že aj my sme do veľkej miery závislí na Facebooku. Je to silný test vytrvalosti, odolnosti, vlastných invencií a investícií, finančných aj časových. Takto by, žiaľ, mohol vyzerať život bez najsilnejšej sociálnej siete.

Nehodláme však vyplakávať. Naša idea je od začiatku postavená na šírení rozhovorov prostredníctovm vás a urobíme všetko pre to, aby sme k vám naše rozhovory doručili.

Vieme, že každý z nás má medzi „priateľmi“ na sociálnych sieťach určité percento ľudí, ktorých môžeme našimi rozhovormi inšpirovať, meniť ich zmýšľanie, ukazovať hodnoty, a to práve zdieľaním. Preto sa v tomto spoliehame na vás a vašu pomoc.

Uvedomujeme si, že Facebook nie je povinný vychádzať a vyhovovať marketingovým požiadavkám svojich používateľov a má plné právo sa rozvíjať, i keď za cenu radikálnych testov. Koniec koncov, ani toto nie je konečná verzia toho, ako pracuje s obsahom.

Odteraz to riadite vy

Viac ako kedykoľvek predtým sme závislí práve na vás. Urobíme všetko, čo je v našich silách, ale potrebujeme vašu pomoc, aby sme túto dobu temna prežili. Nechceme peniaze, nechceme crowdfundingové kampane ani iné prostriedky. Tento projekt nám dáva zmysel a stačí nám, ak nás budete aktívne zdieľať. Je to reálna podpora a vlastne o tú nám od začiatku ide.

Zdieľanie má odrazu väčšiu hodnotu

Facebook ponúka ešte väčšiu motiváciu k šíreniu hodnotného obsahu. Ak sa vám budú naše rozhovory naďalej páčiť, budete v nich nachádzať zmysel a inšpiráciu, dajte nám namiesto páčika “share” alebo rovno oboje. Zdieľanie je najsilnejší spôsob, ako nás môžete podporovať. A nielen nás. Podporujte každý kvalitný obsah, pretože odteraz ste ambasádormi značiek vy.

Aj zdieľanie hodnotného obsahu je spoločenská zodpovednosť

Ostaňme v kontakte

Aktívny kontakt s nami môžete od dnes udržiavať aj prostredníctovom Facebook Messengera. Stačí, ak sa prihlásite dvomi kliknutiami sem a my vám raz za týždeň pošleme správu o novom rozhovore. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať. Ostatne, kedykoľvek sa môžete pohodlne odhlásiť.

Samozrejme, vhodnou alternatívou, ako ostať s nami v kontakte, je aj e-mailový kontakt. Ak ešte nie ste prihlásení v našom newsletteri, o pár pixelov nižšie nájdete prihlasovací formulár, kde stačí zadať váš e-mail. Budeme šťastní, ak nám zveríte dôveru a my vám na oplátku budeme pravidelne posielať kvalitné rozhovory so zaujímavými ľudmi.

Ak sa vám tieto myšlienky páčia, zdieľaním pomôžete k ich šíreniu. Ďakujeme.

blogpost explore feed facebook heroes osobnosti slovensko vyzva