Na odvahu, kamoši!

Poďme spolu inšpirovať Slovensko aj v roku 2017.

1. 1. 2017

Baška Ilić

Náš web navštevujete už celé tri mesiace, čo je neskutočne super. Narástli sme z pôvodných dvoch zakladateľov na desaťčlennú posádku. Pred tromi mesiacmi o nás nikto nevedel a dnes nás pozná minimálne tisíc ľudí. Vyspovedali sme 19 zaujímavých hostí, o ktorých si myslíme, že majú spoločnosti čo povedať. Z počiatočných rozpakov a obáv, ako to celé dopadne, ste nás nakopli pozitívnou energiou a reakciami. Obrovské ďakujeme!

December

Trochu sme makali aj počas najhektickejšieho a zároveň najkrajšieho mesiaca v roku. Publikovali sme rozhovory od nových autorov – Erika Oravca a Mati Hatňankovej. Práve ich rozhovory s Róbertom Slovákom a Jánom Benčíkom patrili medzi tie najčítanejšie a mimoriadne pozitívne hodnotené.

December však ovládol Igor Rjabinin. Tento rozhovor bol v réžii Martina Broza a bol vytvorený v rámci vlastného pop-up seriálu o “otcovstve z mužského pohľadu”. Maťa Hatňanková zasa predstavila nášho doteraz najmladšieho hrdinu, Matúša Pokorného. No a môj rozhovor so sládkom Marošom Hajdukom uzavrel rok 2016.

Do tímu fotografov, ktorý si vedie Šimon, pribudla talentovaná Dia Takácsová. Práve jej skvelé fotky ste mohli vidieť v rozhovore s Igorom Rjabininom.

Od 1. októbra sa našom webe ukázalo viac ako 18 tisíc návštevníkov, ktorí si články zobrazili až 27 000-krát. Ďakujeme, makáme ďalej.

Štatistika - december 2016

Bez kancelárie, z rôznych kútov sveta

Už sme vám spomínali, že nemáme vlastnú kanceláriu? Ono to ale vôbec nevadí. Fungujeme všetci remote. Doslova. Pracujeme z vlastných workspaceov či kaviarní, podaktorí z Londýna alebo aj z Balkánu. Fungujeme cez Slack, posielame si odkazy na rozhovory, fotky, tipy na hostí, zdieľame zážitky z rozhovorov a know-how.

Aktuálne máme pred sebou dôležitý dátum – 4. január. Naplánovali sme si totiž prvé oficiálne stretko, ktoré síce nemá špeciálnu agendu, ale chceme sa konečne spoznať aj osobne. Veď aj s Richardom sa vidím asi len dvakrát do roka. Aha, tu sme sa stretli pred pád dňami len na hodinku, ktorú sme museli využiť na efektívnu poradu a zároveň výrobu tejto fotky.

Richard a Baška
Foto: Viera Prievozníková

Fungujeme teda virtuálne a väčšinu našich rozhovorov vedieme tiež online. Cez e-mail, ale najčastejšie cez Facebook Messenger. Rozhovory sú tak organickejšie a hostia majú čas premyslieť si a sformulovať vlastné odpovede.

2017, rok plný výziev

Naďalej vám chceme predstavovať ľudí, ktorí vedú zaujímavé a inšpiratívne životy, len o nich spoločnosť príliš nevie. Možno nemá odkiaľ. Sme presvedčení, že vonku ich je veľa, no mnohé sú neznáme, pretože sa o nich nikde nepíše. To znamená, že tou najväčšou výzvou na rok 2017 pre nás (ale aj pre vás) je, aby ste nám o nich dali vedieť. Spoločnosť tvoríme my všetci.

Chceme sa pýtať ľudí, ktorí prekonali samých seba a vybudovali z ničoho niečo prospešné a zároveň zaujímavé. Takých, ktorí nabrali odvahu ukázať svetu svoje umenie alebo ktorí nezištne pomáhajú. Robia svet lepším miestom. Sú vzorom pre okolie. Dajte nám o nich vedieť. Pokojne pošlite správu mne alebo Rišovi

Zapojte sa

Okrem inšpiratívnych ľudí hľadáme aj parťákov do tímu, ktorých zaujíma spoločnosť a chcú sa pýtať, prípadne robiť grafiku a dizajn alebo aj fotiť. Stále sme na začiatku. Pred pár mesiacmi sme boli dvaja a dnes sme desiati. Buďte toho súčasťou s nami.

Ak si trúfate, poďte s nami trochu posunúť a posmeliť ostatných v spoločnosti. Nech vidia viac inšpirácie a menej konšpirácie. Sú to síce podobné slová, ale s veľmi odlišným významom. Sme presvedčení, že tento svet si ich len na chvíľu zamenil.

Mimochodom, viete, čo je najčastejšia veta, ktorá sa ocitá v rozhovoroch s našimi hosťami? “Ja sa necítim ako hrdina.” Áno, aj takto sa prejavujú tí praví “heroes”. 

Nech máte hrdinský rok 2017!

Ak sa vám tieto myšlienky páčia, zdieľaním pomôžete k ich šíreniu. Ďakujeme.

baska ilic blogpost december heroes