Rastieme vďaka silnému partnerovi

Spojili nás hodnoty a záujem o krajinu.

18. 9. 2018

Richard Čermák

Keď sme pred dvomi rokmi zakladali tento projekt, bolo nás len zopár nadšencov, ktorých by ste zrátali na prstoch jednej ruky. Chceli sme sa rozprávať s ľudmi, ktorí vyrábajú užitočné vecičky, vedú zodpovedné firmy, tvoria hodnotné umenie, šíria kultúru, vzdelávajú, inovujú a pomáhajú tejto krajine alebo ľuďom, ktorí to najviac potrebujú.

Chceli sme poznať nielen ich prácu, ale aj názory na dôležité spoločenské témy, pretože si myslíme, že je dôležité o nich v súčasnosti hovoriť. Nikdy sme však nedúfali, že nás budú čítať tisíce ľudí, pravidelne zdieľať stovky z vás a že sa za nás postaví taká silná komunita, a aktuálne aj silný partner.

Náš príbeh začal komunitou

V priebehu dvoch rokov sa nám podarilo prirodzenou cestou vytvoriť silnú komunitu s viac ako tridsiatimi aktívnymi prispievateľmi. Píšeme si, telefonujeme, stretávame sa a diskutujeme. Každý z nás vníma tento projekt ako svoj vlastný a robí ho najpoctivejšie, ako len dokáže.

Možno aj preto sa nás od začiatku pýtate, kto za nami stojí, kto to celé platí. Odpoveď znie, my sami. Tento projekt sme budovali bez väčších nákladov, s jedinou podporou komunity a vás, ktorí ste si ho obľúbili. Spolu s vami sme vytvorili projekt, ktorého hodnota stúpa každým ďalším rozhovorom.

Dva roky sa diali veľké veci

Poctivá práca a stále väčší dosah k nám prilákali viac veľkých značiek a médií, ktoré chceli investovať do „heroes“, avšak s rôznymi zámermi. Veľa sme sa stretávali a riešili väčšie či menšie dilemy. Možností, ako finančne utiahnuť stále narastajúci projekt, bolo a je viacero, no rozhodli sme sa pre jednu.

Všetky ponuky mali svoje opodstatnenie, no tou najdôležitejšou pre nás stále ostáva sloboda robiť to, čo považujeme za dôležité. Chceme robiť rozhovory, aké inde nenájdete, mať voľné ruky v oslovovaní respondentov a viesť tento projekt s vlastnou zodpovednosťou za jeho obsah.

Nový vietor do plachiet

Sme radi, že po niekoľkomesačnej príprave a viacerých stretnutiach môžeme potvrdiť, že začíname spolupracovať s Orange-om. Chceme investovať viac zdrojov do rozvoja, ešte väčšej kvality obsahu a nových formátov. Spojili nás hodnoty a záujem o našu krajinu. Sme presvedčení, že dôležitosť podpory zodpovedných značiek je dôležitejšia, ako kedykoľvek predtým.

„Projekt Meet the Heroes je nám sympatický od začiatku. Často máme príležitosť stretávať sa so zaujímavými ľuďmi a uvedomujeme si, aké inšpirujúce môžu byť ich osobné príbehy aj pre iných. V médiách sa im však stále nevenuje dostatok priestoru, preto sa radi stávame strategickým partnerom projektu, ktorý takýto priestor poskytuje a šíri podnetné myšlienky pre všetkých, ktorým na zlepšení stavu spoločnosti na Slovensku záleží.“

Natália Kunická, Brand Activation Manager, Orange Slovensko

Bez vás to nedáme

Svoj príbeh stále budujeme najmä vďaka vám. Vy ste tí, ktorí nás čítate a zdieľate, tí, ktorí nám dávajú kredibilitu a pozornosť. Vďaka vášmu záujmu sa z páru zakladajúcich členov stali tridsiati a z experimentu sa stalo regulérne médium, ktoré citujú mnohé seriózne inštitúcie, spravodajské weby či organizácie. Nehodláme prestať ukazovať na ľudí, ktorí posúvajú našu krajinu vpred. Stále budeme oslovovať osobnosti, ktoré si zaslúžia pozornosť. Ďakujeme za vašu podporu, že nás čítate a zdieľate.

Ak sa vám tieto myšlienky páčia, zdieľaním pomôžete k ich šíreniu. Ďakujeme.

blog heroes orange partner rozhovory spolupraca