Za hranice komfortu a ešte o kúsok ďalej

Rozhovory s ľudmi, ktorí opustili svoju zónu komfortu, aby sa stali výnimočnými.

30. 11. 2016

Richard Čermák

Má to zmysel. To je presvedčenie, ktoré nadobúdame stále viac a november bol v tomto mimoriadne štedrý. Dokonca sa nám podarilo rozšíriť tím o ďalších 4 skvelých ľudí. Aktuálne je nás 8. A to už je taká malá redakcia. 

Je nás viac

Pridala sa k nám talentovaná fotografka Dia, ktorá presvedčila všetkých už po prvej sérii fotiek. Pridal sa aj Erik, šikovný študent, ktorý sa chce venovať dizajnérskej scéne.

Martin píše vlastný blog o otcovstve – málo vídané čítať o chlapskom pohľade na rodičovskú rolu. Inšpirovalo nás to začať s pop-up seriálom, v ktorom Martin spovedá zaujímavé osobnosti, ktoré si zároveň zodpovedne plnia rolu otca.

Štvrtou posilou je Martina, ktorá nám skrášľuje, ale aj tvorí rozhovory, pomáha s korektúrami a stará sa o to, aby boli všetky naše texty tip-top. Nesmierne si vážime každého, kto pridal a pridá ruku k dielu. Je to pre nás zaväzujúce.

Nové možnosti

Veľmi nás mrzí, že sme museli odmietnuť pozvanie na PechaKucha Night o Sociálnych vedách a umení – sľubujeme, že nabudúce to dáme. Pred pár dňami nás však pozvali na jednu veľkú konferenciu, kde môžeme odprezentovať náš projekt. O akú konferu ide, zatiaľ nechceme prezrádzať, ale máme z toho veľkú radosť. Určite dáme vedieť, keď bude všetko oficiálne. Teší nás záujem o projekt Meet the Heroes a stále nás to viac utvrdzuje v tom, že to celé má zmysel.

Novembrové rozhovory

Jednoznačne najčítanejší novembrový rozhovor bol so Zolom Kisom, ktorý sa prekopal od závislostí až k dvom úspešným firmičkám a všeobecnému rešpektu. Nasledoval šéf Martinusu Michal Meško s jeho otcovskými zručnosťami a talentovaný dizajnér Adam Pižurný, ktorého gify uchvátili masy ľudí. Veríme, že rovnako zaujímavé budú pre vás aj decembrové rozhovory. Zoznam hostí máme nabitý.

Ďalšie siete

Pochopiteľne, prvá tisícka na „fejsbúku“ nás potešila. Sú to také malé-veľké kopance, ktoré nás posúvajú vpred. V novembri sme rozbehli aj Instagram (pokojne nás follownite). Na Twitteri nám to ide stále akosi pomaly. Ak nám chcete pomôcť, sledujte nás a prípadne občas, ak sa vám bude niečo páčiť, retweetnite.

O hrdinoch

Poznáte knihu Konec prokrastinace? V nej bola kapitola, ktorú Petr Ludwig venoval hrdinstvu. Spomína v nej aj psychológa Philipa Zimbarda, ktorý má celkom zaujímavú teóriu o tom, čo to hrdinstvo je.

Vo svojom výskume hovorí o „efekte davu.” O tom, že spoločenské nastavenie je akousi komfortnou zónou a jej opustenie predstavuje spoločenský tlak, ktorému sa ľudia snažia prirodzene vyhnúť.

Hrdinovia sú tí, ktorí sa postavia zlu aj napriek tomu, že riskujú svoj život alebo povesť. Ľudia, ktorí sa rozhodnú nájsť si svoju vlastnú cestu a ísť za šťastím. Ľudia, ktorí prekonajú sami seba. Jednoducho ľudia, ktorí opustili svoje zóny komfortu, aby sa stali výnimočnými a prispeli svojou troškou spoločnosti.

Feedback nad zlato

Díky moc za všetky emaily, správy a komentáre. Povzbudzujú a dávajú našej práci väčší zmysel. Tak napríklad, predvčerom nás úplne odrovnal tento e-mail:

Ahojte hrdinovia,

 

rozhodla som sa napísať vám tento e-mail. Sledujem vás už od vzniku, ale dnes som si vyložila nohy, spravila kávu a prelúskala komplet všetky rozhovory na vašom webe. A bolo to lepšie, ako posledná „marketingová“ knižka, ktorú som čítala.

 

Veľa inšpirácie, motivácie, skvelých názorov. Človek si chce s tými spovedanými ľuďmi až hneď priamo pokecať a s vami hneď nejako spolupracovať. Chcem vám vyjadriť veľkú podporu, pretože skvelým a kvalitným spôsobom šírite dobré myšlienky prostredníctvom reálnych, neobyčajne obyčajných ľudí. Skutočne ma už dávno žiadne rozhovory takto nenadchli.”

 

Ďakujem

 

Pridajte sa k nám

Ak vás projekt Meet the Heroes zaujal a radi by ste sa pridali, napríklad ako autori rozhovorov, video tvorcovia, moderátori eventov, alebo radi fotíte, určite nám dajte o sebe vedieť. Napríklad na richard@heroes.sk.

Díky, že nás sledujete

Ak sa vám tieto myšlienky páčia, zdieľaním pomôžete k ich šíreniu. Ďakujeme.

blogpost heroes interview november rozhovory