Buďte súčasťou komunity

Spájame sa s ľudmi, ktorí vidia v platforme veľký potenciál.

1. 2. 2017

Richard Čermák

Projekt Meet the Heroes vzniká v zásade absolútne spontánne, organicky, a stále rastie počet ľudí, ktorí ho tvoria. Každý z nás (aktuálne už 30 ľudí) si uvedomuje, že za prípadným úspechom tejto platformy v budúcnosti môže stáť silná komunita, ktorá vzniká práve teraz.

Komunita

Existenciu zárodku rodiacej sa komunity sme (okrem iného) pocítili napríklad aj pri nedávnej výzve, vďaka ktorej sa nám podarilo vyskladať pozoruhodnú mapu fotografov z rôznych kútov Slovenska. Záujem pomôcť neutícha ani dnes a doteraz dostávame množstvo kontaktov a tipov na zaujímavých ľudí na FB, v súkromných správach a e-mailoch. Díky moc, vážime si to a práve to od komunity očakávame.

Stretnutia

Pre mňa a Bašku bola celá druhá polovica januára o preplnenom kalendári, stretnutiach a skype calloch so všetkými, ktorí na Heroes makajú, chcú makať a s tými, ktorí vidia v platforme obrovský potenciál a chcú jej pomôcť. Cítime, že tento projekt zaujíma široké spektrum ľudí. Denne komunikujeme s novými hosťami a fanúšikmi.

It’s about affecting your community or your society in the most progressive way.

Je nás viac

Minulý mesiac Baška spomínala, že sme sa z pôvodnej zostavy niekoľkých nadšencov stali desaťčlennou posádkou. V januári sa však nalodili ďalší traja ľudia, ktorých už nebaví sa len tak prizerať, ale chcú sa aktívne podieľať na budovaní tohoto projektu.

„Už dlhšiu dobu rozmýšľam, ako nebyť len čitateľom heroes.sk, ale možno niečím aj prispieť. Veľmi sa mi páči, ako to robíte.“ (Mário Šmýkal)

Áno, jedným z nových ľudí je aj Mário Šmýkal, ktorý prinesie sériu skvelých rozhovorov so zaujímavými hosťami. Ja osobne sa na to veľmi teším a som rád, že sa Mário (snáď na dlhšiu dobu) pripojil. Rovnako aj ostatní autori, ktorých postupne predstavíme v ďalších rozhovoroch a blogpostoch.

Pochválili nás

Každý rozhovor sa snažíme robiť poctivo a kvalitne. Preto si vážime zaradenie medzi to najlepšie, čo v roku 2016 vzniklo podľa šéfky agentúry Visibility. Rovnako ďakujeme aj Baške Klimek a Robertovi Slovákovi, ktorý podľa všetkého zaradí Erikov rozhovor do jeho najnovšej knihy. Vďaka patrí tiež všetkým hosťom, ktorí si pridali naše rozhovory do svojich online porfólií medzi to najlepšie.

Rozhovory

Potešilo ma, že sme mohli v januári publikovať skvelý rozhovor s Martinom Mojžišom, ktorým u nás debutovala Martina Ditrichová. Martinova rozvážnosť a váha slov vám rozhodne vnikne pod kožu a prinúti vás nad vecami premýšľať v širšom kontexte. Zaujímavosťou je, že je to vôbec prvý rozhovor, ktorý bol realizovaný naživo.

Najviac pozitívnych reakcií a najväčšiu čítanosť dosiahol rozhovor s Martinom Staňom, ktorý sa s Martinom Mojžišom zhodol na tom, že „nie na všetko môže mať človek názor, nie všetkému môže rozumieť.“ Skvelý rozhovor urobil aj Erik Oravec s Jakubom Ptačinom, ktorý okrem iného prezradil, kto sú jeho hrdinovia.

Aj Veronika Pizano prezradila, kto sú jej hrdinovia, ale s Baškou sa rozprávala aj o nie príliš pozitívnych veciach v slovenskom pôrodníctve. Napriek tomu ostáva Veronika optimistkou a nevie si predstaviť len nečinne sedieť a čakať, že sa to zlepší samo.

Headline

Prostredníctvom pravidelných blogpostov sa vám snažíme každý mesiac priblížiť našu ideu a tiež ukázať, čo je pre nás dôležité a ako fungujeme. Okrem toho, že si pred každým rozhovorom robíme dôkladný prieskum, dbáme na organiku rozhovorov a skúšame rôzne techniky, je jednou z najpodstatnejších vecí pri publikovaní headline. Prednostný návrh na titulný nadpis má samozrejme autor, ktorý v rozhovore vytipuje niekoľko oblastí a vyznačí najsilnejšie myšlienky.

Screenshot z rozhovoru s Martinom Stanom

Po autorovi čítame rozhovor ešte niekoľkokrát spoločne s Baškou a Maťou, ktorá všetky rozhovory edituje – prechádzame ho celý od hora dolu, z dola nahor, z boku na bok, aby sme čo najlepšie pochopili slová a našli v nich to najdôležitejšie, čo spája a vystihuje celú jeho atmosféru. Následne sa snažíme nájsť všetci to najvýstižnejšie z výberu.

Pridajte sa

Ak som na začiatku hovoril najmä o komunite, jej úlohu vnímame cez rôzne odporúčania a rady, ako by malo Meet the Heroes vyzerať. Nechceme byť uzavreté a mŕtve médium. Užívame si komunikáciu s vami a sme otvorení akýmkoľvek nápadom. Kľudne píšte Baške, alebo mne.

Ak sa vám tieto myšlienky páčia, zdieľaním pomôžete k ich šíreniu. Ďakujeme.

blog followup heroes januar