66 000 návštevníkov za 6 mesiacov. Ďakujeme

Máme za sebou pol roka úžasnej práce.

30. 3. 2017

Richard Čermák

Viac ako 66 000 unikátnych návštevníkov je fakt slušné číslo, ktoré rozhodne nikto z nás na začiatku neočakával. Som pyšný na každého, kto pridal ruku k dielu a pomáha šíriť ideu projektu Meet the Heroes. Veľké a úprimné ĎAKUJEM patrí všetkým autorom, fotografom a najmä vám, ktorí nás čítate a zdieľaním šírite inšpiratívne rozhovory. Písať, že bez vás by to nešlo, asi nemusím.

Silný polrok

Od októbra sme zverejnili 31 rozhovorov v podaní deviatich autorov. Neoddeliteľnou súčasťou sú aj piati talentovaní fotografi, ktorí svojimi vizuálmi plnohodnotne dopĺňajú atmosféru rozhovorov. Každý je niečím výnimočný, veľa sme sa pri nich naučili, ale najmä sme presvedčení, že nimi dokážeme šíriť inšpiratívne myšlienky a názory, zdieľaním prenikať hlbšie k rôznym „sociálnym bublinám“ a pravidelne dávať priestor zaujímavým osobnostiam v oblasti biznisu, kultúry, non profit či technológií. Ak vás zaujíma, ktoré rozhovory sa za posledný polrok najviac čítali, pozrite si rebríček nižšie.

Polrok v Heroes.sk
Zdroj: Google Analytics

Marcové rozhovory

Rozhovor s Kristínou Farkašovou sa stal podľa očakávaní v marci najčítanejším. Populárna herečka, moderátorka a hyperaktívna mama má takú veľkú fanúšikovskú základňu, že jej rozhovor sa dokonca vyšvihol na úplne prvú priečku v čítanosti všetkých rozhovorov za tento polrok. V marci sme však publikovali aj ďalšie silné rozhovory s Peťom Hajdinom, Šimonom Šickom a Karolom Kaliským. Každý jeden z nich rozhodne stojí za vašu pozornosť.

Dôležitý „tunning“ webky

Náš kamoš a človek stojaci za technickou stránkou webu, Fero Volár (Alian), sa pred pár dňami pozrel pod kapotu nášho webu. Skrášlil a vycentroval footer (pätičku na spodku stránky), vytunoval zobrazovanie “dlaždíc” na titulnej stránke a pridal aktívny pás, kde postupne pribúdajú odporúčania od ľudí, ktorých si veľmi vážime. Juch, tešíme sa z toho!

Ak ste napríklad zaznamenali zásadné zrýchlenie načítavania webky, aj toto bolo súčasťou jej tunovania. Po novom už dostanú všetci „preklikávajúci“ a „vracajúci“ sa návštevníci obsah výrazne rýchlejšie. Skrátila sa tiež doba presmerovávania po zadaní heroes.sk do prehliadača o cca 2/3 rýchlejšie. Načítanie webky sa tak zrýchlilo z približne 10 na luxusných 2,85 sekúnd.

Ak máte s načítaním webu problém, skúste si premazať “cache” v prehliadači.

Boli sme na Profesia Days 2017

V marci sme sa ocitli v trochu opačnej úlohe a o projekte Meet the Heroes sme hovorili v rozhovore na Profesia Days 2017. Bola to fajn skúsenosť a príležitosť, ako inšpirovať mladých ľudí k väčšej aktivite v rámci spoločenských tém.

Heroes na Profesia Days 2017
Foto: Tomáš Halász

Chystáme nový formát rozhovorov

S video obsahom sme rátali od úplného začiatku, no až teraz sme našli tú správnu osobu, ktorá celú túto časť povedie. Uvedomujeme si ľahšiu konzumáciu video obsahu, no chceme ponúknuť rovnako kvalitný obsah ako v našich textových formátoch. Držte nám palce, viac info prinesieme už o pár týždňov.

Hľadáme autora do športovej sekcie

Možno viete a možno nie, že naše rozhovory sú kategorizované do oblastí biznisu, umenia, technológií, non profit atď. Od začiatku sme presvedčení, že do týchto kategórií patrí aj šport. Ak máte prehľad v rôznych oblastiach športu a zároveň sa zaujímate o názory osobností, dajte nám o sebe vedieť na richard@heroes.sk, alebo baska@heroes.sk.

Ďakujeme, že nás čítate

Ak sa vám tieto myšlienky páčia, zdieľaním pomôžete k ich šíreniu. Ďakujeme.

blog heroes marec navstevnost polrok rekord