Sme tu 3 roky a plníme si sen. Vydávame výnimočnú knihu

Otvorili sme nezáväznú "rezerváciu" knihy prostredníctvom e-mailu

24. 9. 2019

Richard Čermák

Pred tromi rokmi to bola obyčajná túžba spoznávať ľudí, ktorým záleží. Tých, ktorí vnímajú priestor, v ktorom žijú, pozitívne ho ovplyvňujú a formujú. Chceli sme sa rozprávať s tými, ktorí sa venujú inováciám, vedú dôležité organizácie a spoločnosti, tvoria kultúrny priestor, popularizujú vedu, vzdelávajú alebo pomáhajú ľuďom, ktorí to najviac potrebujú.

Mnohí nám na začiatku hovorili, že sa vyčerpáme. Vraj toľko zodpovedných, aktívnych a zaujímavých ľudí v tejto krajine nie je. Mýlili sa. Dnes vieme o stovkách ľudí po celom Slovensku, ktorých ženie túžba po lepšej krajine a zdravšej spoločnosti. Za ich prácu sa medaily neudeľujú, ale zaslúžia si omnoho viac priestoru.

Dnes oslavujeme tri roky. Opäť narástla naša redakcia, pridali sa k nám ďalší skvelí ľudia, autori, fotografi a dizajnéri. Práve oni nám umožnili počas roka objaviť ešte viac osobností po celom Slovensku. Aj vďaka nim sa podarilo (v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka) zvýšiť ​čítanosť rozhovorov o viac ako 350 %​, (70 000 čitateľov mesačne) z čoho sa úprimne tešíme.

Ako virtuálna redakcia a tím pracujeme profesionálnejšie a stále sa pokúšame zlepšiť váš komfort pri čítaní. Redizajnovali sme titulnú stránku, sprehľadnili menu a prispôsobili sa ešte viac mobilným zariadeniam, na ktorých nás čítate najčastejšie.

Poctivé nové formáty

Online rozhovor je naša vlajková loď a tento formát “brúsime” od úplného začiatku. Vzdelávame sa a stretávame so skúsenými novinármi, ktorí nám odovzdávajú svoje skúsenosti. Neoddeliteľnou súčasťou každého rozhovoru je aj obsah postavený na unikátnych fotografiách. Stoja za nimi od úplného začiatku Šimon a Martina, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou nášho príbehu a spolupracujú s desiatkami fotografov po celom Slovensku.

Počas uplynulých troch rokov sme vyskúšali mnohé formáty od organizovania eventov v HubHub s Jakubom Godom, tvorby videorozhovorov s Roadtrip Studio, účasti v diskusiách na Grape, či festivale Pohoda. Aktuálne sme naše formáty rozšírili o knižné rozhovory a exprimentujeme s podcastami. A pripravujeme aj niečo väčšie.

Na začiatku roku 2020 vydáme knihu

Starostlivo sme vybrali stovky najsilnejších myšlienok a názorov, ktoré zazneli v našich rozhovoroch, vzbudili pozornosť a majú obrovskú silu meniť náš pohľad na spoločnosť či krajinu ako takú. Na tieto slová by sme nemali zabúdať. Práve naopak, mali by sme im dať ešte väčší priestor. Aj preto sme sa pred rokom rozhodli, že vydáme knihu. V tichosti na nej pracujeme od januára a uvedieme ju už začiatkom nového roka. Čoskoro zverejníme oficiálnu stránku, kde si budete môcť knihu predobjednať. Ak nechcete, aby vám akákoľvek informácia o knihe unikla, napíšte nám email a my sa včas pripomenieme.

Kniha Meet the Heroes
Kniha Meet the Heroes

Spolupracujeme so silnými značkami

Pred rokom nás so značkou Orange spojili hodnoty a záujem o našu krajinu. Po úspešnom roku chceme spoločne investovať ešte viac zdrojov do rozvoja, kvality obsahu a nových formátov. Stali sme sa strategickými partnermi, úzko spolupracujeme na rôznych menších projektoch a vďaka spolupráci dokážeme robiť veci naozaj kvalitne. Sme presvedčení, že dôležitosť podpory zodpovedných značiek je dôležitejšia ako kedykoľvek predtým.

Budeme sa venovať dôležitým témam

Ľudí, ktorých si vážime, pravidelne konfrontujeme s najdôležitejšími témami, ktoré rezonujú v spoločnosti. Klimatická zmena, technológie, virtuálny priestor, ekológia a extrémizmus sú najdôležitejšie oblasti, ktorým sa chceme venovať. Zároveň otvárame po mnohých výzvach priestor, kde nám môžete poslať tipy na zaujímavých ľudí z vášho okolia, ktorí by podľa vás mali dostať priestor.

Nie sme anonymné médium. Spoznajte nás!

Ak nepoznáte náš príbeh, prečítajte si o tom, kto sme a prečo sme vznikli. Nie sme anonymné médium a veľmi nám záleží na dôveryhodnosti a kvalite. Otvorene komunikujeme a spolupracujeme so zaujímavými ľuďmi, organizáciami a značkami. Ak sa k nám chcete pridať, dajte o sebe vedieť. Ako malé médium máme veľké ambície a nehodláme prestať ukazovať na ľudí, ktorí pre rozvoj našej krajiny robia veľké veci. Ďakujeme za vašu podporu, že nás čítate a zdieľate.

Ak sa vám tieto myšlienky páčia, zdieľaním pomôžete k ich šíreniu. Ďakujeme.

3 roky heroes kniha kniha rezervacia