Sloboda sa zakladá na poznaní

Máme odvahu klásť zložité otázky a otvárať ťažké témy.

3. 5. 2017

Baška Ilić

V apríli rezonovali obzvlášť odvážne myšlienky a názory. Prvýkrát sme sa dostali k rómskej otázke. Školstvu sme sa venovali hneď v dvoch rozhovoroch a na ťažké spoločenské otázky nám odpovedal hudobník, organizátor festivalu, spisovateľ, učiteľ aj manažérka neziskovej organizácie.

Aprílové rozhovory

Tento mesiac sme vám priniesli až 5 rozhovorov. Tak trochu podľa očakávaní najviac zaujal organizátor festivalu Pohoda, Michal Kaščák, ktorý jednému z vás dokonca venoval lístok na tohtoročnú Pohodu. Gratulujeme Andrea.

Tesne za ním sa umiestnil rozhovor s Brančim Kováčom. Predstavili sme vám aj dvoch slovenských spisovateľov. Juraja Červenáka, autora historickej detektívky, a Jaroslava Perniša, autora historických biografií a zároveň stredoškolského učiteľa fyziky a chémie. So Janette Motlovou Maziniovou sme sa v rámci Heroes vôbec prvýkrát pozreli na rómsku realitu na Slovensku. Na túto tému má názor každý, o to dôležitejší považujeme rozhovor, v ktorom Janette upozorňuje na obe strany mince.

Máme fotografov v 13 mestách

Prešlo 7 mesiacov a náš tím sa rozrástol o 3 nových fotografov. Fotky Márie ste mohli vidieť v rozhovore s Brančim Kováčom a fotky Willa s rozhovorom s Jurajom Červenákom. V rozhovore s Jaroslavom Pernišom sa zas predstavila Andrea Škvareninová. Už v začiatkoch sme riešili menší “problém”, ktorý vznikal pri hosťoch, ktorí nie sú z Bratislavy alebo okolia. Keďže chceme mať vlastné fotografie a zároveň chceme prinášať rozhovory s ľuďmi aj z iných častí Slovenska, vytvorili sme mapu fotografov. Momentálne máme kamošov, ktorí nám vedia pomôcť s fotkami, v 13 mestách.

Vďaka za milé slová

Na titulnej stránke ste si mohli všimnúť novú sekciu s odporúčaniami. Inšpiratívne osobnosti Slovenska o nás napísali niekoľko milých slov.

Peter Hajdin (Komplot.sk)

„Je to jeden z najlepších online projektov, ktoré som v poslednej dobe zachytil. Poctivá práca, forma a skvelý obsah.“

Lukáš Fila (Denník N)

„Vážim si každú snahu dať priestor zaujímavým a inšpiratívnym ľuďom a na heroes.sk ich nájdete naozaj veľa pokope. Výborné čítanie pre každého, kto stráca vieru v Slovensko a ľudí, ktorí tu žijú.“

Michal Truban (Progresívne Slovensko)

„Vždy ma zaujímali príbehy inšpiratívnych ľudí. Na heroes.sk ich nájdete na mraky …“

Moc si to vážime! Rovnako ako aj všetky vaše e-maily a správy na Facebooku.

Ak sa vám tieto myšlienky páčia, zdieľaním pomôžete k ich šíreniu. Ďakujeme.